Biocodex w Polsce

Biocodex Polska

Nasza historia w Polsce zaczęła się od wprowadzenia leku probiotycznego Enterol®.

Historia budowana przez probiotyki

Historia firmy Biocodex w Polsce sięga już ponad 25 lat, odkąd w 1998 roku wprowadzono na rynek pierwszy lek probiotyczny Enterol ® (Saccharomyces boulardii CNCM I-745 ®).

Spółka Biocodex Polska rozpoczęła działalność w kraju w 2018 roku i od tej pory, konsekwentnie i z powodzeniem, wprowadza kolejne produkty probiotyczne. Należą do nich – obok Enterol’u – produkty pod marką Symbiosys®: Symbiosys Bifibaby ® (Bifidobacterium breve BR03 i B632) i Symbiosys Alflorex ® (Bifidobacterium infantis 35624).

Misja Biocodex Polska

Drużyna Biocodex Polska to zespół kilkudziesięciu profesjonalistów, którzy z pasją pracują nad tym, aby Biocodex był uznanym ekspertem i liderem w dziedzinie Mikrobioty. Realizacja tej ambitnej misji składa się z trzech filarów:

  1. Oferowaniu probiotyków, które poprawiają stan ludzkiej mikrobioty.
  2. Promowaniu wiedzy na temat mikrobioty oraz jej roli w funkcjonowaniu całego organizmu, dzięki działalności Biocodex Microbiota Institute.
  3. Wspieraniu rozwoju nowych odkryć naukowych w zakresie mikrobioty poprzez finansowanie badań naukowych przez Biocodex Microbiota Foundation

Obecnie firma Biocodex Polska uznawana jest za jednego z liderów rynku probiotyków w Polsce. Nieustannie dążymy do poprawy zdrowia oraz jakości życia Polaków.